1/2016

“Dom na Wschodniej” Sabina Jakubowska

FullSizeRender

Rok zaczęłam lekturą dla młodzieży – świeżutką jeszcze, pachnącą drukarnią. Sięgnęłam po nią z dwóch powodów: po pierwsze, autorka jest moją znajomą – doulą, a po drugie, do tej pory nic, co wydała Mamania/Relacja mnie nie rozczarowało.

Jednak ta książka nie tylko mnie nie rozczarowała – to było po prostu olśnienie! Naprawdę dobrze się czyta, akcja zajmie nie tylko nastolatków, wczucie autorki w postać fenomenalne. Najbardziej moją uwagę przykuła kreacja postaci, zaskakująca, a jednak prawdziwa, nieprzerysowana. Każdy z bohaterów mocno różni się od pozostałych, ale wciąż doskonale można wyobrazić sobie ich na żywo – nie są żadną miarą szablonowi, za to do szpiku kości ludzcy, a przez to porywający.

Dawno nie czytałam fabuły tak oryginalnej w swojej, w gruncie rzeczy, prostocie; tak dobrej językowo, a jednak zrozumiałej i dość minimalistycznej; tak pełnej smakowitych szczegółów (pępowina na pisance!), a przecież wartkiej i podzielonej na króciutkie rozdzialiki. Bardzo polecam – chyba każdemu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s